Znajdź nas na Facebooku

Sposoby wzywania pomocy
REPETYTORIUM MOTOROWODNIAKA - cz. 16

 

Sposoby wzywania pomocy

Jeżeli podczas żeglugi przydarzy się coś złego musimy znać sposoby wzywania pomocy. Dla bezpieczeństwa żeglugi ustanowiono różne sposoby, tak aby każdy był wstanie „zawołać” o pomoc.

 

Ważne jest abyśmy znali wszystkie sygnały, ponieważ działa to w dwie strony, załoga innego jachtu może potrzebować naszej pomocy.

 

 

1. Środki pirotechniczne: flary, rakiety spadochronowe, pochodnie ręczne, dymy o barwie pomarańczowej.
2. Sygnały dźwiękowe: długi nieprzerwany dźwięk, sygnał nadany alfabetem Morse'a (●●●▬ ▬ ▬ ●●●), ciągłe bicie w dzwon, powtarzające się długie dźwięki, wystrzał armatni.
3. Wywieszenie flagi i kuli pod nią,
4. Sygnał NC według międzynarodowego kodu sygnałowego,
5. Powolne podnoszenie i opuszczanie ramion,
6. Zataczanie kręgów światłem,

Sygnały powyżej przedstawione zwiększą nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również innych osób pływających na tym samym akwenie.

 

« powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Bartosz i Justyna Kubiczek

Cała ekipa Charter.edu.pl to ludzie nie tylko z dużym doświadczeniem, ale przede wszystkim z pasją!

W ramach przygotowania do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego braliśmy udział w organizowanym przez Charter.edu.pl kursie dotyczącym nawigacji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy prowadzącego (Przemysław Chylaszek), która była nam przekazywana w sposób przyjazny i przyjemny, a czasem nawet humorystyczny. Dodatkowo w cenie kursu otrzymaliśmy książkę oraz inne pomoce przygotowane przez prowadzącego. Kurs zaczynaliśmy wcześniej i kończyliśmy później niż zakładano - na każde pytanie musiała paść odpowiedź. Atmosfera była niezwykle przyjazna, a najlepszą rekomendacją jest fakt, że mamy ochotę zapisać się na kolejne szkolenie! Cała ekipa Charter.edu.pl to ludzie nie tylko z dużym doświadczeniem, ale przede wszystkim z pasją!

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór