Wydawnictwo charter.edu.pl

Czerpiąc z dużego doświadczenia zarówno szkoleniowego, jak i egzaminacyjnego członków naszego zespołu sukcesywnie tworzymy i wydajemy podręczniki przydatne zarówno żeglarzom, jak i miłośnikom sportów motorowodnych. Wszystkie publikacje są osadzone w aktualnie obowiązujących przepisach i są od podstaw pisane w oparciu o obowiązujące od kilku lat ustawy i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do zakupu pojedynczych egzemplarzy korzystając z poniższych skrótów do ksiegarniamorska.pl.
Równocześnie zapraszamy do współpracy kluby, firmy szkoleniowe i ośrodki egzaminacyjne do kontaktu w sprawie zakupu książek w większych ilościach - e-mail: info@charter.edu.pl

 

Okładka książki - 605 - Testy i zadania przygotowujące do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego

 

605 - Testy i zadania przygotowujące do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego

To znakomita propozycja dla każdego, kto zamierza przystąpić do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego.

Wieloletnie doświadczenia szkoleniowe i egzaminacyjne pozwoliły nam dobrać pytania i zadania w taki sposób, aby niniejsza książka była skuteczną pomocą szkoleniową dla osób przystępujących do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego.

Przykładowe zadania nawigacyjne zostały podzielone na: łatwiejsze, w których pomija się zjawisko pływów oraz te bardziej rozbudowane – uwzględniające pływy. Integralną częścią tego wydawnictwa jest mapa szkoleniowa, na której można ćwiczyć rozwiązywanie umieszczonych w książce zadań.

Rozwiązania do zadań »

Załączone trzy przykładowe zestawy egzaminacyjne (każdy po 75 pytań) dają możliwość samodzielnego ocenienia swojego poziomu wiedzy i dostrzeżenia obszarów, w których należy tę wiedzę pogłębić. 

Kup online »

Okładka książki - 504 - Testy i zadania przygotowujące do egzaminu na patent motorowodnego sternika morskiego

 

504 - Testy i zadania przygotowujące do egzaminu na patent motorowodnego sternika morskiego

To znakomita propozycja dla każdego, kto zamierza przystąpić do egzaminu na patent motorowodnego sternika morskiego. Czerpiąc z wieloletnich doświadczeń szkoleniowych i egzaminacyjnych, dobraliśmy pytania i zadania w taki sposób, aby niniejsza książka była skuteczną pomocą szkoleniową dla osób przystępujących do egzaminu na patent motorowodnego sternika morskiego.

Przykładowe zadania nawigacyjne zostały podzielone na: łatwiejsze, w których pomija się zjawisko pływów oraz te bardziej rozbudowane – uwzględniające pływy. Integralną częścią tego wydawnictwa jest mapa szkoleniowa, na której można ćwiczyć rozwiązywanie umieszczonych w książce zadań.

Rozwiązania do zadań »

Wszystkie pytania zostały opracowane z dbałością o zgodność co do zakresu wiedzy z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460).

Kup online »

Patent sternika motorowodnego - kompendium

Patent sternika motorowodnego - kompendium

To  podręcznik prezentujący w przystępny sposób wiedzę potrzebną do bezpiecznego prowadzenia jachtów motorowych oraz do rzetelnego przygotowania się do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Rozdziały książki mają kolejność zgodną z wymogami egzaminacyjnymi określonymi w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460). Znakomitym uzupełnieniem podręcznika jest książka "404 - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego". Również dostępna w ksiegarniamorska.pl

Kup online »

404 - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego - wyd. II

"404" - Testy przygotowujące do egzaminu na stopień sternika motorowodnego - wyd. II

To znakomita propozycja dla każdego, kto zamierza przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Poza zbiorem ponad 400 pytań testowych obejmującym wszystkie działy wiedzy określone w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460)  publikacja zawiera trzy przykładowe zestawy egzaminacyjne ułatwiające weryfikację posiadanej wiedzy.

Kup online »

104 - Testy przygotowujące do egzaminu na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających oraz podstawy wiedzy na temat narciarstwa wodnego

"104" - Testy przygotowujące do egzaminu na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających oraz podstawy wiedzy na temat narciarstwa wodnego

To pozycja polecana każdemu, kto zamierza przystąpić do egzaminu na licencję do holowania narciarza wodnego i innych obiektów. Jest to jeden z niewielu podręczników z zakresu holowania narciarza wodnego i innych obiektów, który zawiera również zbiór pytań testowych obejmujący wszystkie działy wiedzy określone w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460) oraz dwa przykładowe zestawy egzaminacyjne ułatwiające weryfikację posiadanej wiedzy. Licencja jest wymagana między innymi wtedy, gdy za skuterem wodnym holuje się "banana" lub inny obiekt pneumatyczny, na którym są ludzie.

Kup online »

 
104 - Testy przygotowujące do egzaminu na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających oraz podstawy wiedzy na temat narciarstwa wodnego

"405 - Testy przygotowujące do egzaminu na patent żeglarza jachtowego"

To znakomita propozycja dla każdego, kto zamierza przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Poza zbiorem ponad 405 pytań testowych obejmującym wszystkie działy wiedzy określone w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki (Dz.U. z dnia 16.04.2013 poz. 460) ta publikacja zawiera trzy przykładowe zestawy egzaminacyjne ułatwiające weryfikację posiadanej wiedzy. 

Kup online »

Książka Portowa. Książka Pływań

Książka Portowa. Książka Pływań

Książka Portowa (Książka pływań) to publikacja niezmiernie przydatna w prowadzeniu przystani jachtowej, portu, wypożyczalni sprzętu pływającego itp. Solidnie wykonany, zszyty skoroszyt zawiera 63 ponumerowane strony, na których można umieścić 840 wpisów dotyczących ruchu jednostek pływających w porcie. Dla ułatwienia ewidencji i ewentualnych rozliczeń wiersze są ponumerowane kolejno.
Na początku książki umieszczono instrukcję wypełniania oraz krótką informację na temat patentów i licencji żeglarskich i motorowodnych obowiązujących w Polsce.

Kup online »