Znajdź nas na Facebooku

Osprzęt pokładowy
REPETYTORIUM MOTOROWODNIAKA - cz. 3

 

 Osprzęt pokładowy

Kiedy znajdujemy się na pokładzie zdarza się tak, że trafi w nasze jakieś ustrojstwo z którym musimy sobie poradzić. Może to być coś drobnego lub wręcz przeciwnie. W tym repetytorium znajdziecie krótkie informacje na temat osprzętu pokładowego.

Część z tych elementów jest związana z pokładem na stałe, ale jest też pare małych elementów, które można łatwo zgubić. Przedstawiamy przykładowe elementy, które na pokładach przez was odwiedzanych lub czarterowanych mogą różnie wyglądać, ale będą miały takie samo zastosowanie:

 

Knaga – element na stałe zamontowany w pokładzie do którego możemy przywiązać linę.

Pagaj – wiosło z owalnym piórem.

Bosak – kij zakończony specjalnym okuciem, przydatny przy odpychaniu się od nabrzeża lub wyławiania przedmiotów z wody.

Szekla – metalowa klamra zamykana za pomocą śruby, służy do łączenia różnych elementów na pokładzie. Lubi wypadać za burtę.

Kausza – można ją znaleźć w uchu wykonanym z liny (najczęściej wykonana z metalu), służy do ochrony liny przed przetarciem.

Odbijacz – najczęściej gumowy elementy wieszany za burtą, służy do ochrony jachtu przed zarysowaniem o nabrzeże.

Kluza – otwór w burcie przez który można przeprowadzić linę cumownicą.

Flagsztok – drzewce znajdujące się np. na rufie na których wiesza się banderę.

 

« powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Jacek

Z każdego rejsu wrócałem z kolejną porcją wiedzy i żeglarskiego doświadczenia, a z ostatniego również ze zdanym egzaminem

Z Charterem byłem na trzech rejsach. Późno wrześniowa, nieprzegrzana i niezatłoczona Chorwacja. Morze Północne z Londynem i Amsterdamem oraz urokliwymi portami południowej Anglii oraz Holandii. Rozfalowany Bałtyk, na którym nieźle potrafi przywiać, z przelotem na Bornholm.
Z każdego rejsu wróciłem z kolejną porcją wiedzy i żeglarskiego doświadczenia, a z ostatniego również ze zdanym egzaminem. Firmę cenię za profesjonalną obsługę i przyjazną atmosferę, a przede wszystkim za rzetelność. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane i przy tym można bezpiecznie zaplanować budżet, już żadne dodatkowe wydatki nie będą potrzebne. Wszystko jest w cenie. Takie żeglarskie all inclusive

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór