Znajdź nas na Facebooku

Węzeł Japoński
AKADEMIA PANA SUPEŁKA cz.37

 

Węzeł Japoński

Jesień już w pełni. Długie i zimne wieczory przed nami, dlatego też Pan Supełek postanowił Wam przedstawić węzeł dla prawdziwych mistrzów. Aby umilić sobie długie wieczory i wykorzystać je do zdobywania nowej wiedzy.

Węzeł ten należy do grupy węzłów dekoracyjnych i wykorzystywany  jest na Dalekim Wschodzie - a nazywany jest węzłem JAPOŃSKIM

Bardzo często wykorzystuje się go do wiązania lin i wykonywania splotów. W kulturze Dalekiego Wschodu stosuje się go jako element podstawowy przy splataniu mat lub lin, które mogą pełnić funkcje dekoracyjne.

Węzeł ten stosuje się do połączenia dwóch lin, dzięki czemu wszystkie końce są wolne i można je równocześnie wykorzystać (ale tylko przy średnich ich obciążeniach).

Jeżeli chcecie poznać inne węzły, których uczy Was Pan Supełek, zapraszamy do zapoznania się z całą bazą Akademii Pana Supełka.

Natomiast wszystkich tych, którzy są zainteresowani wykorzystaniem węzłów w  rzeczywistości - praktyce, serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia, które znajdziecie na naszej stronie internetowej.

 

 

« powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Bartosz i Justyna Kubiczek

Cała ekipa Charter.edu.pl to ludzie nie tylko z dużym doświadczeniem, ale przede wszystkim z pasją!

W ramach przygotowania do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego braliśmy udział w organizowanym przez Charter.edu.pl kursie dotyczącym nawigacji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy prowadzącego (Przemysław Chylaszek), która była nam przekazywana w sposób przyjazny i przyjemny, a czasem nawet humorystyczny. Dodatkowo w cenie kursu otrzymaliśmy książkę oraz inne pomoce przygotowane przez prowadzącego. Kurs zaczynaliśmy wcześniej i kończyliśmy później niż zakładano - na każde pytanie musiała paść odpowiedź. Atmosfera była niezwykle przyjazna, a najlepszą rekomendacją jest fakt, że mamy ochotę zapisać się na kolejne szkolenie! Cała ekipa Charter.edu.pl to ludzie nie tylko z dużym doświadczeniem, ale przede wszystkim z pasją!

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór