Nowa forma szkoleń!

Ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (koronawirus) i mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników szkoleń oraz obowiązujące w Polsce restrykcje (https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem), musimy na jakiś czas zrezygnować z prowadzenia szkoleń w tradycyjnej formie, to znaczy w salach szkoleniowych.

Chcielibyśmy jednak zapewnić Państwu możliwość zdobycia wiedzy w tym czasie przymusowego pobytu w domach. Mając to na uwadze opracowaliśmy mechanizm umożliwiający uczestniczenie w zajęciach teoretycznych w sposób zdalny.

Będą to zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów z wykorzystaniem oprogramowania dającego możliwość, by na żywo wysłuchać wykładu, uczestniczyć w prezentacji i zadawać pytania. Od uczestników wymagane jest jedynie posiadanie komputera z dostępem na internetu i głośnikiem - mile widziana jest również kamera i mikrofon (nie jest to jednak niezbędne).
Każdy kto zdecyduje się na zajęcia w tej formie, przed zajęciami otrzyma przesyłkę zawierającą niezbędne materiały (podręcznik, testy, mapy), które przekazujemy na zajęciach.
Po takim szkoleniu on-line planujemy przeprowadzić drugą cześć zajęć, czyli część praktyczną: pływanie na jachcie motorowym/obsługa urządzeń radiowych/praca na mapach morskich w czasie, gdy będzie to już bezpieczne.

Jeżeli po szkoleniu on-line uznają Państwo jednak, że nie są wystarczająco przygotowani, będzie można odbyć zajęcia przeprowadzane w pełnym wymiarze w sali szkoleniowej, w bezpiecznym czasie, w wybranym przez siebie terminie - nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Szkolenia, które będziemy w ten sposób prowadzić to:

- sternik motorowodny -  teoria (przepisy, loca, bezpieczeństwo, budowa jachtów, meteorologia, ochrona wód przed zanieczyszczeniami)

- radiooperator SRC - teoria (regulaminy radiokomunikacyjne, wiedza ogólna o podsystemach i urządzeniach radiowych)

- nawigacja (przepisy, locja, bezpieczeństwo)

- holowanie narciarza wodnego - teoria (przepisy, bezpieczeństwo, locja)

 

Pozostała część zajęć, czyli praktyka odbędzie się w póĽniejszym terminie, mamy nadzieję, że po 13.04. wrócimy do normalnego szkolenia:

- sternik motorowodny - zajęcia praktyczne na łodzi motorowej.

- radioperator - obsługa radiostacji, radiopławy EPIRB, Transponderów SART, transmiterów AIS-SART, PLB.

- nawigacja - teoria z nawigacji, praca na mapach

- holowanie narciarza wodnego - zajęcia praktyczne na łodzi motorowej.W załączniku znajduje się instrukcja do programu, za pomocą którego chcemy nasze zajęcia przeprowadzić. Instruktaż z zakresu obsługi oprogramowania wykona instruktor w dzień poprzedzający szkolenie.

Link do strony z której można pobrać program.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Załączniki do pobrania

pdf Instrukcja do szkoleń online

Instrukcja do pobierania i uruchamiania szkolenia online.