Znajdź nas na Facebooku

Warsztaty astronawigacji i zaawansowanej nawigacji morskiej

Warsztaty astronawigacji i zaawansowanej nawigacji morskiej

 

OPIS

Wyższa półka wiedzy dla nieco bardziej doświadczonych żeglarzy. Nie chcesz polegać wyłącznie na GPS? Czy wiesz, że dostęp do GPS może się nagle skończyć? Planujesz oceaniczne wojaże? A może po prostu chcesz rozwijać swoją wiedzę nawigacyjną? Astronawigacja jest do opanowania! W czasie dwudniowych warsztatów nauczysz się pełnej obsługi sekstantu, dokonywania pomiarów wysokości ciał niebieskich oraz korzystania z roczników i tablic astronomicznych. Wcześniej dokonamy praktycznej powtórki nawigacji klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem nawigacji na wodach pływowych o dużej dynamice pływowej. Na tej podstawie przejdziemy do podstaw astronawigacji i intensywnych ćwiczeń praktycznych. Opanujesz zatem zakres wiedzy wystarczający zupełnie do prowadzenia żeglarskiej astronawigacji i wyznaczania swojej pozycji. Dodatkowo nawigacja elektroniczna i wykorzystanie radaru w nawigacji. Po tym kursie zamiast dodatkowych odbiorników GPS w rejs zabierał będziesz sekstant i almanach, a radar nie będzie już magicznym urządzeniem, którego lepiej nie dotykać.

• zaawansowana nawigacja morska (szybka powtórka teorii, wody pływowe Morza Północnego, ćwiczenia na mapach z wykorzystaniem tablic)
• podstawy astronawigacji: teoria, użycie sekstantu, ćwiczenia praktyczne (pomiar wysokości słońca, wyznaczanie linii pozycyjnych i pozycji obserwowanej)
• nawigacja elektroniczna w praktyce (użycie GPS do halsowania, VMG, XTE)
• nawigacyjne wykorzystanie radaru z MARPA  

Nasi doświadczeni instruktorzy dzielą się ogromną wiedzą praktyczną i udzielają wielu bardzo przydatnych porad i wskazówek, co czyni te warsztaty niezwykle cennymi dla doskonalących się skipperów.
 

TRYB SZKOLENIA

Teoria i praktyka podczas dwudniowego kursu.

 

CENA

  • Cena: 450,- zł/os.

Cena zawiera: wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, kopie map do ćwiczeń.

Warsztaty astronawigacji dostępne również taniej w pakiecie szkoleń. Sprawdź pod linkiem

Dla grup chętnie zorganizujemy szkolenie w innym, uzgodnionym terminie i miejscu. Szczegóły można ustalić, kontaktując się z biurem lub umówić się na rozmowę z naszym przedstawicielem, który chętnie Państwa odwiedzi i przedstawi ofertę dopasowaną do Waszych potrzeb!

 

Skorzystaj z poniższego formularza i zapytaj nas kiedy planowane są kursy

Formularz kontaktowy 

* - pola wymagane

 

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00
Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
Klub Żeglarski Horn Kraków
Marina Karsibór