Znajdź nas na Facebooku

Budowa jachtu motorowodnego
REPETYTORIUM MOTOROWODNIAKA - cz. 2

 

 Budowa jachtu motorowodnego

Zdarzyło Ci się znaleźć kiedyś na jachcie motorowodnym i dookoła wybrzmiewały obco brzmiące nazwy różnych części? Masz problemy ze zlokalizowaniem lewej i prawej burty? Nie martw się! Mamy dla Ciebie kilka informacji na temat budowy jachtu, tak aby nie czuć się zagubionym podczas kolejnego rejsu.

 

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne elementy z którymi można się spotkać na małych łodziach motorowodnych:
Dziób – przednia część jachtu.
Rufa – tylna część jachtu.
Burta – boczna część jachtu pomiędzy dziobem, a rufą. Burty są dwie – lewa i prawa (patrząc od rufy w stronę dziobu łodzi).
Kadłub - konstrukcja nadająca kształt łodzi oraz zapewniająca jej pływaność.
Fordeck – dziobowa część pokładu.
Achterdeck – tylna część pokładu/część pokładu znajdująca się na rufie.
Konsola – miejsce w którym zamontowany jest ster, manetka oraz pozostałe przyrządy przydatne podczas manewrowania jachtem.
Handreling – uchwyt dla dłoni na stałe przymocowany do pokładu.
Bulaj – okrągłe okienko (iluminator), znajduje się w burcie jachtu. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa "bull’s eye", czyli oko byka.

 

 

« powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Jan Dobrogowski

Charter stara się, żeby morska edukacja jaką oferuje była najwyższej jakości

Szkoła żeglarstwa Charter wyróżnia się tym wśród wielu innych szkół, że niestrudzenie stara się zapewnić wysoką jakość szkoleń. Jej twórcom, Kasi i Peterowi zależy na tym, żeby z kursantów zrobić żeglarzy, zarazić pasją i przekazać solidną wiedzę, która daje podstawy, żeby z czasem samodzielnie prowadzić łódki po morzu czy jeziorze.  

Często się słyszy, że po rozluźnieniu systemu stopni żeglarskich w Polsce, ich wartość dramatycznie spadła. Problemem nie jest jednak zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, jaka jest przewidziana na sternika morskiego, czy inny stopień. Problemem jest podejście wielu szkół, które rozdają patenty jak confetti. Jeśli chcecie wydać pieniądze i dostać ładny, bardzo drogi i zupełnie “pusty”  plastik z PZŻ -  ta szkoła nie jest dla Was.    

Charter nie udaje, że można zostać “kapitanem w weekend” – bo nie można. Zamiast tego Charter stara się, żeby morska edukacja jaką oferuje była najwyższej jakości. I to w rozsądnych ramach czasowych i za przyzwoita cenę.

Tak jak w każdej renomowanej szkole czy instytucji na świecie, w Charterze możliwe jest nie zdać na patent (co już jest rekomendacją samą w sobie), ale Kasia i Peter oraz ich instruktorzy angażują się osobiście w to, żeby tak Was przygotować do egzaminu, że nie dość, że zdanie staje się możliwe, to czyni z Was żeglarzy. Daje Wam pewność siebie na wodzie i przygotowuje do samodzielnego pływania z rodziną lub pływania wyprawowego. Miarą ich zaangażowania jest fakt, że jeśli na egzaminie powinie Wam się noga, Charter umożliwi Wam wzięcie udzilłu w szkoleniu jeszcze raz - za darmo.

Miałem przyjemność pływać z ludźmi po kursach Charter’a  - wiedza co robią! Zdecydowanie rekomenduje tę szkołę" 

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór