Znajdź nas na Facebooku

Huntera
AKADEMIA PANA SUPEŁKA cz.29

 

Huntera
 
W dziale węzłów łączących liny Pan Supełek w dalszym ciągu się porusza, w związku z tym przedstawia Wam kolejny węzeł, należący do tej jakże zacnej rodzinki - węzeł HUNTERA.
Węzeł ten można zastosować przede wszystkim jak wcześniej wspomniano do łączenia dwóch lin, które są bardzo mocno obciążone. Zaletą tego węzła jest to, że się nie ślizga. Dzięki czemu jest mocny i pewny.
Potwierdzeniem tego może być fakt, że węzeł ten wykorzystywany jest przez brytyjskich komandosów, do wiązania linek spadochronów. W Departamencie Materiałowym RAF udowodniono, na podstawie prób i testów, iż węzeł ten jest mocniejszy niż: węzeł płaski, flagowy czy rybacki.
Nazwa węzła, wywodzi się od nazwiska jego wynalazcy, dr Edwarda Huntera, który opisał go w prasie dla żeglarzy. Jak się jednak okazało, nie był to jedyny ojciec powyższego węzła. Został on także opisany w publikacji "Węzły dla wspinaczy wysokogórskich" przez Amerykanina - P.D. Smitha. Choć został on wynaleziony nieco wcześniej przez obywatela Amerykańskiego, to ze względu, iż w latach 50-tych prym wiedli żeglarze - odkrycie zostało przypisane p. Hunterowi.
 
 

 

« powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Mario

Szkolenie na operatora SRC, w którym uczestniczyłem, było profesjonalnie przygotowane i prowadzone

Szkolenie na operatora SRC, w którym uczestniczyłem, było profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Efektem jest zdany egzamin

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór