Znajdź nas na Facebooku

Galeria - szkolenia za nami

Kurs radiooperatora SRC (Rzeszów, kwiecień 2017)

Czy sztorm, czy słońce, dzień czy noc każdemu z nas może przytrafić się coś nieoczekiwanego. Będziecie wtedy zmuszeni nawiązać skuteczną łączność z inną jednostką lub stacją brzegową. Do tego celu niezbędne okaże się opanowanie umiejętności poznanych na kursie radiooperatora łączności bliskiego zasięgu SRC organizowanym przez charter.edu.pl
 
23 kwietnia w rzeszowskim AZS grupa kursantów poznawała tajniki budowy systemu GMDSS oraz procedury łączności w teorii. Następnie, podczas części praktycznej, ćwiczyliśmy praktyczną obsługę radiostacji VHF-DSC oraz niezliczoną ilość wywołań w niebezpieczeństwie, pilnych, dotyczących bezpieczeństwa, czy rutynowych.

Przemysław Chylaszek

 


Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Bartosz i Justyna Kubiczek

Mogliśmy dobrze przećwiczyć manewry w marinach oraz na otwartych wodach

W tym roku zdecydowaliśmy się wraz z żoną zdobyć uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego i nawet przez moment nie pomyśleliśmy o innej szkole niż Charter.edu.pl.  Egzamin poprzedzony był tygodniowym rejsem szkoleniowym po chorwackich wodach. Dzięki temu, że nie był to wyjazd turystyczny mogliśmy dobrze przećwiczyć manewry w marinach oraz na otwartych wodach - zarówno na silniku jak i pod żaglami. Nasz instruktor, Tomasz Cieślar, nie tylko solidnie przeszkolił nas z „manewrówki” ale również cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania teoretyczne. Warto przed zapisaniem się na taki rejs, czy też egzamin, przejść kurs przygotowawczy z nawigacji – daje do solidne teoretyczne podstawy do dalszego pogłębiania swojej wiedzy. Myślę, że całkiem niezłą rekomendacją jest pozytywny wynik egzaminu, a jeszcze lepszą nasza ochota na kolejne kursy: „Radiooperator SRC” i „Silnik na jachcie”.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Dopisz się do naszego newslettera, a na bieżąco będziesz otrzymywać informacje o ofertach specjalnych.

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór