Znajdź nas na Facebooku

Galeria - szkolenia za nami

Zaawansowana pomoc medyczna na jachcie (Warszawa, maj 2016)

W sobotę 21 maja w centrum Warszawy przeprowadziliśmy kolejne warsztaty medyczne z zakresu rozszerzonej pomocy medycznej dla żeglarzy planujących dalekie rejsy morski i oceaniczne.
Każdy z nas przechodzi regularne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i dzięki temu posiadamy bardzo ogólną acz wystarczającą w normalnym „lądowym” życiu wiedzę na temat tego jak poradzić sobie z poszkodowanym lub chorym do czasu przybycia profesjonalnych ratowników. I tak naprawdę o to samo chodzi na pokładzie jachtu w morskim rejsie. Tyle tylko, że na lądzie pomoc najpewniej nadejdzie w czasie nie dłuższym od kwadransa a na pełnym morzu przyjdzie nam na nią czekać od kilku godzin do kilku dni. Dlatego umiejętności żeglarza morskiego w zakresie pomocy przedmedycznej muszą być zdecydowanie większe. W czasie zajęć uczestnicy otrzymali potężną dawkę wiedzy teoretycznej i odpowiedzi na każde z licznych pytań, jakie zadawali a w drugiej części odbyły się ćwiczenia z zakresu resuscytacji, opatrywania różnego typu ran, tamowania krwotoków, szycia ran głębokich, iniekcji domięśniowych itp. Zajęcia prowadzone przez bardzo doświadczonego lekarza i ratownika i żeglarza zarazem były dopasowane dokładnie do tego co żeglarz bez wykształcenia medycznego zrobić może, by utrzymać rannego lub chorego przy życiu zanim znajdzie się on w rękach lekarzy. Na koniec zajęć mieliśmy zatem uradowanych kursantów i uradowane banany, których rany zostały wspaniale zaopatrzone przez tych pierwszych :)
Kolejne z serii profesjonalnych warsztatów dla żeglarzy pragnących poszerzać swoje umiejętności już wkrótce. Zapraszamy na naszą stronę HARMONOGRAM SZKOLEŃ

Krystian Szypka

 


Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Mario

Szkolenie na operatora SRC, w którym uczestniczyłem, było profesjonalnie przygotowane i prowadzone

Szkolenie na operatora SRC, w którym uczestniczyłem, było profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Efektem jest zdany egzamin

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Dopisz się do naszego newslettera, a na bieżąco będziesz otrzymywać informacje o ofertach specjalnych.

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór