Znajdź nas na Facebooku

Galeria - szkolenia za nami

Sternik motorowodny (Jezioro Terlicko, wrzesień 2015)

Brak wody - to jest duży problem. Upalne lato, brak deszczy i stało się..... uciekła woda z jeziora w Terlicku. Nasz akwen manewrowy jest sztucznym zbiornikiem, o pięknej nazwie Zalew Cierlicki lub zapora wodna Cierlicko (czes. Těrlická přehrada, Vodní nádrž Těrlicko). Jako zbiornik zaporowy utworzony został przez spiętrzenie wód rzeki Stonawki, wybudowany w latach 1955-1964. Oczywiście wymyślono go i stworzono w celu zaspokojenia potrzeb w wodę przemysłową kopalń Zagłębia Ostrawsko-Karwińskiego i huty w Trzyńcu. Pełni również funkcję przeciwpowodziową oraz tą naszą ulubioną rekreacyjną. Powierzchnia zbiornika wynosi 267,6ha, a pojemność 27,4 miliona m3.

Na szczęście troszeczkę wody się ostało i udało się zorganizować część praktyczną na kursie sternika motorowodnego. Całość szkolenia została podsumowana egzaminem przeprowadzonym przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Witamy w gronie sterników motorowodnych naszych nowych adeptów.

Zapraszamy na następne nasze szkolenia. Szczegóły, terminy, ceny znajdziecie na naszej stronie.
Link - tutaj

 


Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Jan Dobrogowski

Charter stara się, żeby morska edukacja jaką oferuje była najwyższej jakości

Szkoła żeglarstwa Charter wyróżnia się tym wśród wielu innych szkół, że niestrudzenie stara się zapewnić wysoką jakość szkoleń. Jej twórcom, Kasi i Peterowi zależy na tym, żeby z kursantów zrobić żeglarzy, zarazić pasją i przekazać solidną wiedzę, która daje podstawy, żeby z czasem samodzielnie prowadzić łódki po morzu czy jeziorze.  

Często się słyszy, że po rozluźnieniu systemu stopni żeglarskich w Polsce, ich wartość dramatycznie spadła. Problemem nie jest jednak zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, jaka jest przewidziana na sternika morskiego, czy inny stopień. Problemem jest podejście wielu szkół, które rozdają patenty jak confetti. Jeśli chcecie wydać pieniądze i dostać ładny, bardzo drogi i zupełnie “pusty”  plastik z PZŻ -  ta szkoła nie jest dla Was.    

Charter nie udaje, że można zostać “kapitanem w weekend” – bo nie można. Zamiast tego Charter stara się, żeby morska edukacja jaką oferuje była najwyższej jakości. I to w rozsądnych ramach czasowych i za przyzwoita cenę.

Tak jak w każdej renomowanej szkole czy instytucji na świecie, w Charterze możliwe jest nie zdać na patent (co już jest rekomendacją samą w sobie), ale Kasia i Peter oraz ich instruktorzy angażują się osobiście w to, żeby tak Was przygotować do egzaminu, że nie dość, że zdanie staje się możliwe, to czyni z Was żeglarzy. Daje Wam pewność siebie na wodzie i przygotowuje do samodzielnego pływania z rodziną lub pływania wyprawowego. Miarą ich zaangażowania jest fakt, że jeśli na egzaminie powinie Wam się noga, Charter umożliwi Wam wzięcie udzilłu w szkoleniu jeszcze raz - za darmo.

Miałem przyjemność pływać z ludźmi po kursach Charter’a  - wiedza co robią! Zdecydowanie rekomenduje tę szkołę" 

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Dopisz się do naszego newslettera, a na bieżąco będziesz otrzymywać informacje o ofertach specjalnych.

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór