Znajdź nas na Facebooku

Galeria - szkolenia za nami

Sternik motorowodny (Bydgoszcz, kwiecień 2014)

W dniach 10.04 - 13.04.2014 odbył się kurs na stopień sternika motorowodnego. Pogoda jak na kwiecień dopisała, słoneczko próbowało się przebijać dzielnie przez chmurki. Z różnym rezultatem, ale przynajmniej nie padało. Szkolenie odbywało się w przepięknym miejscu, oczywiście nad wodą, a dokładnie w Bydgoszczy.

Nie wiem czy wiecie, że  miasto Bydgoszcz znajduje się w charakterystycznym miejscu, gdzie Wisła wykonuje gwałtowny zwrot na północ. Obszar miasta ma kształt wydłużony i rozciąga się wzdłuż Kanału Bydgoskiego w części zachodniej, rzeki Brdy w części centralnej, aż do Wisły, która stanowi granicę wschodnią. W Bydgoszczy znajduje się ponadto 50 zbiorników wodnych. Oczywiście większość z nich to niewielkie stawy i starorzecza, ale zdarzają się większe perełki, np. Balaton położone na os. Bartodzieje, dwa rozległe stawy w Fordonie, na Okolu oraz staw parkowy w Myślęcinku.

Bydgoskie drogi wodne doczekały się wydania bardzo ciekawej locji - "Przewodnik po polskich drogach wodnych - Bydgoski Węzeł Wodny"

 


Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 814 80 70

pn - pt  8:00 - 16:00
Kontakt telefoniczny

511 367 070

pn - pt  8:00 - 16:00

Opinie o naszej firmie i usługach

Bartosz i Justyna Kubiczek

Mogliśmy dobrze przećwiczyć manewry w marinach oraz na otwartych wodach

W tym roku zdecydowaliśmy się wraz z żoną zdobyć uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego i nawet przez moment nie pomyśleliśmy o innej szkole niż Charter.edu.pl.  Egzamin poprzedzony był tygodniowym rejsem szkoleniowym po chorwackich wodach. Dzięki temu, że nie był to wyjazd turystyczny mogliśmy dobrze przećwiczyć manewry w marinach oraz na otwartych wodach - zarówno na silniku jak i pod żaglami. Nasz instruktor, Tomasz Cieślar, nie tylko solidnie przeszkolił nas z „manewrówki” ale również cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania teoretyczne. Warto przed zapisaniem się na taki rejs, czy też egzamin, przejść kurs przygotowawczy z nawigacji – daje do solidne teoretyczne podstawy do dalszego pogłębiania swojej wiedzy. Myślę, że całkiem niezłą rekomendacją jest pozytywny wynik egzaminu, a jeszcze lepszą nasza ochota na kolejne kursy: „Radiooperator SRC” i „Silnik na jachcie”.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Dopisz się do naszego newslettera, a na bieżąco będziesz otrzymywać informacje o ofertach specjalnych.

 

Czarter jachtu chorwacja
Księgarnia morska
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW.pl
Czas na MOLO
AUTOTEST
Marina Karsibór